Jeśli rozważamy zakup pierwszego zwierzątka, szczególnie dla naszego dziecka, aby mogło nauczyć się odpowiedzialności za drugą istotę, często decydujemy się w końcu na chomika. Gryzonie te są wdzięcznymi domowymi pupilami, uwielbiają zabawę. Można także oswoić je i bawić się razem z nimi. Należy jednak pamiętać, żeby zapewnić naszemu chomikowi wszystko, czego mu potrzeba. Będzie wówczas lepiej się u nas czuł i łatwiej nawiążemy z nim przyjacielską relację.

Oczywiście, musimy zakupić dla naszego chomika odpowiedniej wielkości klatkę oraz pamiętać o właściwym karmieniu zwierzaka.

Jak jednak możemy urozmaicić jego „miejsce zamieszkania”?

Akcesoria, które warto dokupić do klatki dla chomika to między innymi mały domek. Chomik będzie mógł w nim spać, a także miejsce to będzie stanowiło jego azyl.

Do zabawy dla tego gryzonia polecane są kręcące się kółka, w których chomik może biegać. Akcesoria te montujemy w klatce zwierzaka, zapewniając mu znakomitą zabawę.

Jeśli już mówimy o wyposażeniu klatki chomika, nie możemy zapomnieć również o poidełko, z którego gryzoń będzie pił wodę.

Jakie akcesoria możemy zakupić chomikowi do zabawy poza klatką?

Naszemu chomikowi na pewno spodoba się labirynt, w którym będzie mógł się bawić, a także specjalna kula, w której będzie mógł biegać do woli po całym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj