Nowy członek rodziny z pewnością wniesie ogromną radość. Szczeniak w domu to także duże zobowiązanie, a wraz z pojawianiem się lokatora dochodzimy do konieczności zakupu szeregu rzeczy, których on po prostu potrzebuje. Z drugiej strony to właśnie one pomagają nam opiekować się małym czworonogiem, a także są elementami, które wspomagają wprowadzanie określonych nawyków. Wyprawka dla szczeniaka to wybór z szeregu różnych akcesoriów Yarro. Tu jakość oraz odpowiadanie na potrzeby są najważniejszymi zaletami.

Przestrzeń dla szczeniaka

Z pewnością poza kojcem lub innym miejscem do spania niezbędne staną się również miski Yarro. To mniejsze lub większe propozycje, które pozwalają podać jedzenie i wodę. Muszą być oczywiście wytrzymałe i warto zadbać o to, by były stabilne i antypoślizgowe. Poza tym warto również wziąć pod uwagę wielkość psa, bo nawet szczeniak z czasem będzie mniejszym lub większym psem, a miski to inwestycja na lata. Sklepy oferują produkty metalowe, ceramiczne i wykonane z tworzyw sztucznych. W wielu wariantach dostępne są również regulowane stojaki, które są świetnym rozwiązaniem przy większych psach. Pies będzie również miękkiego legowiska, które przyda się do tego, by przyzwyczaić zwierzę do spania w wyznaczonym miejscu.

Zabawa i spacery

Na co dzień warto zadbać również o aktywność szczeniaka lub kociaka. Poza obrożą i smyczą niezbędne więc będą różnego rodzaju zabawki Yarro, które pomogą w jakiś sposób wykorzystać potencjał zwierzęcia, nauczyć go dyscypliny, a z drugiej strony spożytkować także energię, której często maluch mają w nadmiarze. Warto pamiętać o tym, że to, czego nauczymy czworonoga na początku, będzie procentować przez kolejne lata. Z pewnością obroża czy szelki i smycz są wydatkiem na jakiś czas i przy szczeniakach czy kociakach warto sięgać po produkty regulowane, które dłużej będą służyć. Z zasady jednak dorosłe zwierzęta będą potrzebować już innych elementów. Spacery stają się momentami kształtowania nawyków, ale i tak warto do obroży doczepić identyfikator, który da szansę na znalezienie pupila, gdy się zgubi.

Pielęgnacja pod lupą

Na co dzień będziemy również potrzebować szeregu akcesoriów, które ułatwią zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, choć oczywiście należy konkretne produkty dopasować do potrzeb szczeniaka. Niemniej, im wcześniej zadbamy o regularne czesanie, przycinanie czy mycie, tym szybciej nauczymy pupila, że takie zabiegi są rutyną i nie warto z nimi walczyć. Najczęściej na liście obowiązkowych gadżetów są cążki, szczotka, trymer czy szampon. Jeśli masz kota, to obowiązkowym zakupem jest również kuweta Yarro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj