Właściwe zabezpieczenie psa przed szkodliwymi owadami i pasożytami to najważniejszy element jego ochrony. W tym celu najczęściej wybiera się charakterystyczne obroże. Na co zwrócić uwagę?

Obroża na pchły i kleszcze – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Obroża na pchły i kleszcze to zakup, który należy przemyśleć i przed dokonaniem transakcji szczegółowo zapoznać się z właściwościami danego produktu. Niestety nie wszystkie dostępne w sprzedaży produkty wyróżniają się skutecznością i bezpieczeństwem dla samego pupila. O czym warto pamiętać przed zakupem skutecznej obroży, która ochroni psa nie tylko przed pchłami i kleszczami, ale też innymi szkodnikami?

Jakie cechy powinna posiadać odpowiednia obroża na pchły i kleszcze?

Obroża na pchły i kleszcze, która w pełni zabezpieczy psa przed czyhającymi na niego niebezpieczeństwami, powinna mieć działanie nie tylko odstraszające, ale też unieszkodliwiające najniebezpieczniejsze dla pupila gatunki owadów i pasożytów. Produkt ten powinien zabezpieczać przede wszystkim przed pchłami, kleszczami oraz chorobami wywoływanymi przez nie, ale też komarami czy muchówkami.

Dobra obroża na pchły i kleszcze powinna też być skonstruowana w sposób bezpieczny dla psa. Kluczowa jest możliwość dopasowania jej do wielkości zwierzęcia i wykonanie w sposób, dzięki któremu produkt nie będzie krępował ruchów, a użytkowanie nie sprawi otarć czy ucisku. Wiele psów to naprawdę ruchliwe zwierzęta. Ważne jest, aby obroża była wyposażona w zabezpieczenie przed uduszeniem np. w sytuacji, gdy pupil zaczepi obrożą o ogrodzenie lub inny element znajdujący się w otoczeniu.

Najlepsza obroża na pchły i kleszcze dla psa – jak ją znaleźć?

Na szczęście w sprzedaży można znaleźć produkty, które idealnie oddają wszystkie najważniejsze aspekty niezbędne dla odpowiedniego zabezpieczenia pupila. Doskonałej jakości obroża na pchły i kleszcze, która zabezpieczy zwierzę także przed muchówkami i komarami aż przez pół roku to produkt renomowanej marki Deltatic. Obroża przeznaczona jest dla szczeniąt powyżej 7. tygodnia życia, a także suk w okresie laktacji. Dzięki zawartości bezpiecznej dla psa deltametryny nie tylko skutecznie odstrasza owady i pasożyty, ale też prowadzi do paraliżu i unieszkodliwienia osobników, które znajdą się na sierści czy w bezpośrednim otoczeniu psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj