Niektórym z nas bardzo ciężko jest wyobrazić sobie już wakacje bez swojego zwierzaka. Często nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy zostawić go pod opieką kogoś obcego lub nawet w hotelu dla psów. Zanim zdecydujemy się jednak na wakacje ze zwierzakiem, warto dobrze przemyśleć wszystkie aspekty wspólnej podróży i zastanowić się, czy to rzeczywiście dobry pomysł.

Wakacje z psem – na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób, na wakacje zabiera swojego pupila. Sprzyjają temu okoliczności. Coraz więcej miejsc – w kraju i za granicą – jest już przystosowanych do przyjęcia zwierząt. Oto najważniejsze informacje, dotyczące planowania i przygotowywania się do podróży z psem.

Jeśli planujemy wyjazd z psem, warto zacząć stopniowo przyzwyczajać zwierzaka do podróżowania. Chcesz na wyjazd jechać autem? Warto więc rozpocząć od krótkich wycieczek autem, aby zwierzę mogło przyzwyczaić się do dźwięku silnika oraz zmieniającego się krajobrazu za oknem. Planując długą, wielogodzinną podróż, warto także pamiętać o przerwach np. co 2-3 godziny, aby pies miał szansę się przespacerować i napić wody. Pamiętaj, aby nie pozostawiać pupila samego w aucie, szczególnie na długi czas. Zamknięte szyby i ostre słońce mogą sprawić, że kabina będzie bardzo nagrzana, co może stanowić śmiertelne zagrożenie dla pupila.

Podróż autem jest zazwyczaj jednym z najprzyjemniejszych środków transportu. Przed rozpoczęciem podróży, warto jednak przyzwyczajać psa do zapiętych pasów lub do przebywania w specjalnym transporterze. Klatki dla psów mogą podczas podróży okazać się niezwykle pomocne. Nie należy martwić się, że zwierzęciu będzie niewygodnie. Są one skonstruowane w taki sposób, aby pies czuł się komfortowo i był bezpieczny.

Gdzie wyjechać ze zwierzakiem?

Jeśli już mamy wybrany środek transportu, skupmy się na celu naszej podróży. Wiesz już, gdzie chcesz wyjechać? Jeśli nie, warto dobrze to przemyśleć. Wybór miejsca i noclegu jest niezwykle ważny.

Planując podróż, warto również pomyśleć o przydatnych akcesoriach i zabawkach dla psa. Smycze Flexi mogą okazać się niebywałym ułatwieniem, szczególnie jeśli podczas postoju nie ma możliwości, aby pies biegał bez ograniczeń. Smycze przydadzą się także wtedy, gdy mamy do czynienia z małym pieskiem, który dopiero uczy się przebywania z człowiekiem i mamy obawy, że może nam uciec. Pamiętajmy, że socjalizacja szczeniaka to proces, którego trwanie jest uzależnione od charakteru i przysposobienia konkretnego zwierzęcia.

Przed podróżą warto też rozpocząć przyzwyczajanie większych psów do obowiązku zapinania pasów. Początkowo nasz pies może nie być zachwycony, ale warto pamiętać, że robimy to dla bezpieczeństwa jego oraz innych pasażerów. Dzięki pasom bezpieczeństwa pies nie będzie rozpraszał kierowcy podczas jazdy, a w czasie hamowania nie zrobi sobie krzywdy.

Wczasy z psem mogą być przyjemne, zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Pamiętajmy jednak, aby się do nich odpowiednio przygotować i przemyśleć cel podróży oraz wybrać środek transportu, odpowiedni dla naszego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj