Piesek Boo nie jest rasą samą w sobie, ale imieniem, jakie właścicielka nadała swojemu czworonogowi rasy szpic miniaturowy. Rasa ta charakteryzuje się długimi włosami, często w kolorach jasnorudym oraz białym.

Skąd w takim razie wzięła się sława pieska Boo?

W przypadku pieska Boo, właścicielka obcięła jego futerko tak, aby przypominał pluszaka. Stąd własnie wynikła niesamowita popularność tego psiaka; właśnie przez jego oryginalny „image”, który dodatkowo wypromowany został w mediach społecznościowych. Zwierzak ten ma własnego fanpage’a oraz profil na Instagramie.

Czym więc charakteryzuje się rasa, do której należał piesek Boo?

Szpic miniaturowy pomeranian (bo tak brzmi pełna nazwa tej rasy) wyróżnia się niewielkim rozmiarem. Pieski te bowiem osiągają wagę około 2 kilogramów. Ich oczy przypominają czarne błyszczące kamyczki. Posiadają również wyjątkowo przyjemne w dotyku futerko (takie, jak u ulubionego pluszaka), które można w łatwy sposób ostrzyc i stworzyć z niego ciekawą „fryzurę” dla naszego pupila.

Jeśli chodzi o usposobienie i temperament tych szpiców miniaturowych, wyróżniają się one łagodnością. Są niezwykle wrażliwe i delikatne, ale jednocześnie mają waleczne serca. Uwielbiają zabawę i przebywanie z właścicielami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj