Na samym początku należy uświadomić sobie, że nie wszystkie rasy psów nadają się do mieszkania w budzie. Np. boksery, dobermany, labradory czy typowe psy „salonowe” takie, jak buldogi francuskie czy Yorki będą czuły się nieswojo w takiej izolacji od swoich właścicieli. Są to bowiem psy wyjątkowo towarzyskie oraz wymagające poświęcania im uwagi i opiekowania się nimi. Psiaki, które możemy umieścić w budzie to m.in.: owczarki niemieckie, owczarki podhalańskie czy bernardyny.

Jaka powinna być odpowiednia buda dla psa (taka, aby mógł tam mieć swój azyl, a także, żeby czuł się komfortowo i bezpiecznie)?

Po pierwsze, bardzo ważną kwestią jest miejsce, w którym będzie stała buda. Nie powinna ona być odsłonięta na podmuchy wiatru oraz silne nasłonecznienie. Ponadto, buda nie może stać w miejscu głośnym, np. od strony ulicy, gdzie nasz pies będzie narażony na duży hałas, co spowoduje bezsenność czy stres psiaka.

Budowanie, stawianie budy dla psa

Po drugie, wokół budy najlepiej położyć ubitą ziemię, aby nasz pies mógł wykopać sobie tam „ziemiankę”, gdzie znajdzie ochłodę podczas upałów.

Po trzecia, buda dla psa powinna być izolowana, aby psu było ciepło zimą i chłodno latem. Korzystne rozwiązanie stanowi zdejmowany dach, wówczas łatwiej będzie nam w środku wyczyścić. Jeśli chodzi o wyściółkę budy, warto wyłożyć ją słomą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj