Dzieci po prostu marzą o tym, aby przygarnąć do domu jakieś zwierzątko. Na samym początku jednak, należy nauczyć je odpowiedzialności, wówczas więc rodzice decydują się zwykle na kupno małego pupila, jakim jest gryzoń, gdyż nie potrzebuje on aż tyle uwagi, co na przykład kot lub pies.

Jakie gryzonie dobrze będą czuły się u nas w domu?

Najpopularniejszymi gryzoniami, które przyjmujemy w nasze domowe progi są m.in.: chomiki (syryjskie lub dżungalskie), szczury, myszki domowe, świnki morskie oraz szynszyle.

Chomiki oraz myszki są zwierzętami nocnymi, więc powinniśmy przeznaczyć dla nich miejsce w pokoju, który nie będzie równocześnie sypialną któregoś z domowników. Szczury (niesamowicie inteligentne zwierzęta) oraz świnki morskie dają się łatwo oswoić, a nawet wytresować. Szynszyle z kolei, charakteryzują się hipoalergicznym futrem.

Co należy zapewnić gryzoniom, aby dobrze się u nas czuły?

Jeśli chodzi o wymagania takich zwierzątek, to powinniśmy zapewnić im odpowiednich wymiarów klatkę, wygodny domek, w którym będą mogły posiadać swój azyl i sypialnię, akcesoria i zabawki, aby się nie nudziły oraz miseczkę na jedzenie i poidełko na wodę. Musimy również pamiętać o podawaniu takiemu gryzoniowi dobranego dla niego pokarmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj