Zabawki dla psa pełnią w życiu każdego pupila niezwykle ważną rolę. Pozwalają rozładować energię, rozwijają umiejętności, dostarczają bodźców, budują relację z właścicielem, dają radość. Bez nich codzienność psa jest po prostu uboższa, dlatego warto zadbać o to, aby psiak – zarówno w wieku szczenięcym, jak i dojrzałym, miał zawsze coś „w zasięgu pyska“.

Zabawki dla szczeniąt

To bardzo ważna kwestia, bo szczeniaki uwielbiają się bawić, a poprzez zabawę uczą się wielu rzeczy. Zabawki pozwalają im również pozbyć się ogromnych zasobów energii – a to zapewnia prawidłowe funkcjonowanie.

Jak wiadomo, szczeniaki kochają podgryzanie. Co zrobić, by w przyszłości nie niszczyły mebli, butów i nie gryzły rąk właściciela?

  • Gryzaki

Gryzaki to najlepsze zabawki dla psa w każdym wieku, ale dla szczeniaka są wręcz niezbędne. A wybór jest naprawdę spory! Dobrym wyborem będzie gryzak dentystyczny, który będzie pełnił funkcję zabawki i szczoteczki do zębów. Podobną funkcję będzie miał stick z wypustkami, które będą masować dziąsła malucha. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia szczeniaka (choroby zębów to jedna z najgorszych przypadłości dla psa).

Szczeniaki pokochają również zabawki ze schowkami, gdzie można ukryć smakołyki. Są one wykonane z miękkiej gumy, więc są całkowicie bezpieczne dla szczeniaka. Pozwalają mu uczyć się szukania, rozwijają zmysły i przede wszystkim – uspokajają.

  • Przytulanki

Nic nie rozczula bardziej niż widok szczeniaka, który śpi ze swoją przytulanką. Piesek będzie nosił ją w pyszczku po całym mieszkaniu, a jeżeli w środku znajduje się piszczałka – stanie się to dodatkowym bodźcem do zabawy. Przytulanka zastąpi ciebie, gdy wyjdziesz do pracy, a piesek zostanie sam.

  • Szarpaki

Młode psy potrzebują dużej aktywności. Sam spacer nie wystarczy, trzeba jeszcze psiaka trochę zmęczyć, a jednocześnie okazać mu sporo uwagi. Do tego zadania najlepiej sprawdzą się szarpaki. Możecie bawić się w przeciąganie i zapasy. Dzięki temu nawiążesz ze szczeniakiem silną więź, bo nic tak nie łączy równie mocno, jak wspólne figle.

  • Piłeczki

Jeżeli twój szczeniak uwielbia zabawę i naprawdę trudno go zmęczyć, piłeczka okaże się najlepszym rozwiązaniem. Na zewnątrz możesz uczyć pupila aportowania, a w mieszkaniu wymyślisz szereg zabaw: turlanie piłeczki, ukrywanie piłeczek… Warto kupić je w różnych rozmiarach i kolorach. Zobacz piłki dla psa i wybierz ulubiony zestaw!

Zabawki dla starszych psów

Dojrzałe psy i seniorzy zdecydowanie potrzebują zabawek – tak samo, jak szczenięta. Zabawa pozwala im zachowywać formę (także psychiczną), uspokajać nerwy (starsze psy są bardziej podatne na stres) i przeganiać nudę, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Jakie zabawki sprawdzą się najlepiej?

  • Maty węchowe

Maty węchowe wyglądają, jak dywaniki z dużymi frędzlami. Ukrywa się w nich smakołyki, które pies musi znaleźć. Dla psa to wyzwanie logiczne, uczące koncentracji i dostarczające mu wielu bodźców. Dodatkowo, mata może zająć psu nawet kilkanaście minut – to pozwoli mu się zmęczyć i rozładować energię.

  • Basen dla psa

W upały pies, podobnie, jak człowiek, marzy o tym, by się schłodzić. Basen będzie dla niego wielką frajdą i jednocześnie ulgą! Możesz postawić go w ogrodzie, na tarasie, a bawet balkonie. Jeżeli wrzucić do niego piłeczki – pies zostanie w nim odrobinę dłużej.

  • Miska spowalniająca jedzenie

Jeżeli twój pies je bardzo łapczywie, taka miska będzie idealną zabawką. Podobnie, jak mata węchowa, utrzyma koncentrację psa, zmusi go do wysiłku i jednocześnie sprawi, że zje posiłek w wolniejszym tempie – a to zapewnia lepsze trawienie.

  • Gryzak dentystyczny

Dla starszych psów to zabawka niemal obowiązkowa – ich zęby wymagają regularnego czyszczenia, bo łatwo nawarstwiający się kamień może być powodem różnych chorób. Dobrze wybrać gryzak, do którego włożymy smakołyki, to zmotywuje psa, by go używać.

Pamiętajcie, by nie trzymać zabawek na widoku. Psy tracą nimi wówczas zainteresowanie. Lepiej wyciągać je za każdym razem, mając na uwadze, że zabawa to także forma nagrody dla psiaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj