Prawidłowe wsparcie kręgosłupa psa ma ogromne znaczenie dla jego stanu zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza przedstawicieli większych ras, które są szczególnie narażone na skutki przeciążenia. Dlatego ich opiekunowie powinni wyposażyć się w ortopedyczne legowiska dla swoich pupili. Co warto o nich wiedzieć?   

Legowiska ortopedyczne chronią przez nadwyrężeniem i zapewniają optymalne, równomierne podparcie dla całego ciała czworonoga. To daje jego opiekunom pewność co do tego, że pupil wypoczywa w wydajny, bezpieczny dla jego zdrowia sposób. Oczywiście te zalety będą naszym udziałem jedynie wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni model. Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dla psa? Które jego cechy mają kluczowe znaczenie dla funkcjonalności komfortu? Te i inne kwestie szczegółowo wyjaśniamy w nowym artykule.   

Legowisko ortopedyczne z pianki memory foam. Czemu warto wybrać na ten ortopedyczny materac dla psa?

Wśród dostępnych na rynku opcji największą popularnością cieszą się legowiska memory foam. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Materiał ten cechuje się pamięcią ułożenia, dzięki czemu za każdym razem równie dobrze dopasowuje się do kształtu ciała psa, zapewniając idealne podparcie. Nadają się zarówno dla psów starszych, jak i młodszych, a szeroki wybór modeli ułatwia znalezienie tego, który będzie odpowiedni dla naszego pupila i dopasuje się do charaktery naszego wnętrza.   

Legowisko ortopedyczne dla psa memory foam – dla małego i dużego psa

Materace z pianką memory foam dostępne są w różnorodnej gamie rozmiarów. Dzięki temu problemów z doborem najlepszego wariantu nie będą mieli zarówno właściciele psów seniorów, jak i szczeniąt. Problemu nie będzie stanowić również rasa psa. Największe modele mają wymiary 120×90 centymetrów, a więc są większe nawet od standardowo używanej europalety. To sprawia, że doskonale nadają się nawet dla największych czworonogów. Jeśli nasz pupil jest mniejszych rozmiarów, również znajdziemy legowisko dopasowane do jego potrzeb. Jeśli duża powierzchnia nie jest dla was priorytetem, postawcie na mniejszy model – dużo łatwiej będzie wam zmieścić go w danym pomieszczeniu.  

Łatwy w utrzymaniu materac ortopedyczny dla psa. Zdejmowany pokrowiec i wytrzymała tkanina

Wybierając materac dla psa zwróćcie też uwagę na jego cechy rzutujące na bezproblemową eksploatację. Pod tym kątem kluczowe znaczenie ma pokrowiec. Po pierwsze powinien on być zdejmowany. Dzięki temu bez problemu będzie w stanie go ściągnąć i wyprać, a legowisko ortopedyczne dla psa memory foam okaże się bardzo łatwe w czyszczeniu. Istotny jest też materiał, z którego wykonany pokrowiec. Najlepiej sprawdzają się tkaniny o klasie ścieralności ok. 100 000 cykli Martindala, zapewniające długoletnią eksploatację.   

Legowiska ortopedyczne dla psa. Postaw na ekologię i wybierz materac memory foam z recyklingu

Wielu klientów zwraca dziś uwagę nie tylko na bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność, ale też względy ekologiczne. Wybierając ortopedyczny materac dla psa memory foam warto więc sprawdzić, skąd pochodzą surowce użyte do jego produkcji. Na rynku dostępne są modele wykonane w dużej części z plastiku pochodzące z recyklingu zużytych butelek PET. Kupując jeden z nich, dokładamy swoją cegiełkę do ochrony środowiska i redukcji ilości odpadów.    

Ortopedyczne legowisko dla psa. Dobre dla ciała psa oraz wystroju pomieszczenia 

Jak widać, ortopedyczne legowiska dla psów pozwalają kompleksowo zatroszczyć się o stan zdrowia naszego pupila, a przy tym pozwalają się dopasować do potrzeb różnych psów i opiekunów.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj