Kiedy nasz ukochany czworonóg nie chce jeść, nie powinniśmy tego lekceważyć. Należy wówczas jak najprędzej skonsultować się z weterynarzem, gdyż brak apetytu może wiązać się z poważnymi schorzeniami u psiaka.

Najczęstsze przyczyny braku apetytu u naszego psa

Do najczęściej spotykanych przyczyn braku apetytu u naszych pupili zaliczyć można problemy z uzębieniem czy dziąsłami. Powodują one ból przy każdym gryzie, nawet miękkich pokarmów. Kolejną częstą przyczyną niejedzenia u psów są zaburzenia układu pokarmowego takie, jak nudności, wymioty czy biegunka.

Jednakże, równie często zdarza się, iż nasz pies po prostu „znudzi się” smakiem karmy, który mu podajemy. Wówczas wystarczy po prostu zacząć karmić go jakimś innym rodzajem karmy.

Jakie są przyczyny braku apetytu u psów, związane z poważnymi schorzeniami?

Do przyczyn braku apetytu u naszych pupili, związanych z występowaniem u nich poważnych chorób, możemy zaliczyć nowotwory bądź problemy z nerkami czy wątrobą.

Również zdarza się, że brak apetytu wywołany jest przez stres. Przykładowo, w domu pojawia się małe dziecko, a nasz pies czuje się zagrożony, zazdrosny o poświęconą niemowlęciu uwagę. Niechęć do jedzenia często występuje także u zaniedbanych psów ze schroniska, które w przeszłości były źle traktowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj