Każdy pies, niezależnie czy adoptowany, czy z hodowli może mieć początkowo problem z oswojeniem się ze spacerami oraz wolnością. Niektóre psiaki przez długi czas lubią wyplątywać się z szelek lub obroży i uciekać w czasie spacerów. Jest to szczególnie niebezpieczne, może dojść do wypadku lub może się zdarzyć, że nie uda nam się psa pochwycić. Dlatego też, aby zapobiec ewentualnym przykrym konsekwencjom, należy zrobić dwie rzeczy: zainwestować na początek w szelki antyucieczkowe oraz wziąć psa na szkolenie

Szelki antyucieczkowe – jak działają?

Pies, który ma założone klasyczne szelki – nawet w typie guard – może dzięki kilku sprawnym ruchom oswobodzić łapy z pasów zabezpieczających i zdjąć szelki. Dlatego też dla zwinnych ucieczkowiczów opracowano specjalistyczne szelki antyucieczkowe, które nie tak łatwo z siebie zdjąć. Składają się one z trzech pasów: dwóch przekładanych przez tułów psa oraz jednego zakładanego niczym obroża. Całość łączy się górą, natomiast dołem połączona jest obroża z pierwszym pasem. Tak zamontowane szelki nie pozwalają na zdjęcie uprzęży, ponieważ nawet wyjęcie łap z szelek powoduje, że wciąż jeden pasek jest zapięty. Takie zabezpieczenie doskonale sprawdza się podczas szkolenia psa z posłuszeństwa i poprawnego chodzenia na smyczy. Dzięki temu możesz opanować z psem podstawy bezpiecznego zachowania bez konieczności obawy, że wyswobodzi się z uprzęży.

Jak wybrać szelki dla psa?

Z czasem, kiedy pies zacznie się oswajać z codziennymi spacerami oraz będzie mniej skory do ucieczek – lub dla psa, który nie miał nigdy z nimi problemu – najwygodniejszą formą do spacerów będą zwykłe szelki. Tutaj mamy sporo typów, które będą pasować do psów o różnej budowie lub charakterze. Klasyczne szelki dla psa składają się z dwóch pasów: piersiowego i szyjnego, połączonych pasem dolnym. Występują w różnych konfiguracjach kolorystycznych i różnie zabudowane. Najlepiej sprawdzają się dla małych psów i tych, które spokojnie idą na smyczy. Szeli dla psa typu guard są dużo bardziej zabudowane na klatce piersiowej, dużo ciężej z nich się wyswobodzić, ale zapewniają też równomierne rozłożenie siły dla psów, które lubią czasem pociągnąć na smyczy. Natomiast szelki step-in mają jeden punkt zapięcia wszystkich czterech pasów. Łatwo je założyć psom, które na samą myśl o spacerze popadają w euforię.

Gdzie kupić bezpieczne szelki dla psa?

Wybór dobrej jakości szelek dla psa to nie jest łatwe zadanie. W sklepach zoologicznych oraz w przychodniach weterynaryjnych zazwyczaj mamy ograniczony wybór. Jest tylko kilka modeli, nie zawsze we wszystkich rozmiarach. Dlatego najlepiej w szelki zaopatrzyć się w sklepie internetowym takim jak TIP-TOP. Mają oni szeroki wybór szelek dla psów i kotów oraz inne niezbędne akcesoria spacerowe jak smycze, woreczki na odchody oraz sprzęt wycieczkowy, jak składane miski na wodę. Wszystko dostępne w jednym miejscu z wygodną dostawą wprost do domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj