Właściciel każdego kota dobrze wie, że właściwe odżywianie to priorytet. Dzięki zdrowej i pełnowartościowej karmie nasz pupil będzie cieszył się dobrym zdrowiem przez wiele lat, a jego futerko pozostanie piękne i lśniące. Wybierając między dostępną na rynku karmą suchą i mokrą, należy rozważyć kilka podstawowych kwestii, takich jak skład, zawartość poszczególnych składników odżywczych czy cena.  Warto także wybierać najlepsze i sprawdzone produkty, które pozwolą nam zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę naszego kota. 

  1. Sucha karma dla kota a zbilansowane żywienie i racjonalna dieta
  2. Dlaczego warto wybrać suchą karmę dla naszego kota?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając suchą karmę dla kota?

Stając przed dylematem, jaki rodzaj karmy będzie najodpowiedniejszy dla naszego pupila, warto lepiej zapoznać się z jego potrzebami. Poszczególne rodzaje karmy dopasowane są więc składem do wieku i zapotrzebowania naszego pupila. Obecnie większość właścicieli decyduje się na zakup suchej karmy dla kota. Dlaczego warto kupować suchą karmę dla kota? Na co zwrócić uwagę, wybierając rodzaj karmy? Przydatne wskazówki znajdziecie w poniższym artykule.

Sucha karma dla kota a zbilansowane żywienie i racjonalna dieta

Wielu z nas nie wie, że podstawowym elementem diety każdego kota powinny być produkty pochodzenia zwierzęcego. Koty jako drapieżniki mają bowiem duże zapotrzebowanie na białko. Przyjmuje się, że aby zapewnić pełnowartościową i zbilansowaną dietę naszego pupila, należy sięgać po suchą karmę, w której mięso powinno stanowić główny składnik procentowy (zwykle 30-40%).

Równie ważnym elementem diety pozostają tłuszcze. Z kolei mniejsze zapotrzebowanie na węglowodany sprawia, że występują one w suchej karmie w niewielkich ilościach. Bogactwo składników sprawia więc, że sucha karma to podstawa żywienia kota. Wybierając suchą karmę dla kota, warto także postawić na te o stosunkowo niewielkiej zawartości zboża, a także warzyw czy owoców. Nie zapominajmy też o zapewnieniu naszemu pupilowi, stałego dostępu do odpowiedniej ilości wody.

Dlaczego warto wybrać suchą karmę dla naszego kota?

Nasze koty, podobnie jak my, wykazują zróżnicowane zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Wybór właściwej karmy dla kota z pewnością pozwoli nam uchronić naszego pupila przed większością chorób u podłoża, których leży niewłaściwa dieta. Pełnowartościowe posiłki zapewnią zdrowie, piękne i lśniące futro, a także mocne kości i zęby. Pozwolą także zadbać o dobre samopoczucie naszego pupila. Dodatkowo sucha karma dla kotów pomaga zadbać o higienę dziąseł i zębów, usuwając powstający osad czy kamień. Ponadto sucha karma naturalnie wspiera układ odpornościowy naszego kota, a także rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit, zapewniając optymalne trawienie.

Warto także wspomnieć, że sucha karma dla kota to nie tylko zdrowe, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Ceny tego rodzaju karmy są bowiem zdecydowanie niższe. Ze względu na swoje właściwości sucha karma pozostaje także dłużej świeża, nie psuje się i nie traci smaku, dlatego możemy bez problemu zainwestować w jedno większe opakowanie. Ponadto kupując suchą karmę, jesteśmy w stanie w wygodny i prosty sposób dozować ją naszemu pupilowi. Bogactwo składników odżywczych w połączeniu z niską ceną sprawia, że wielu z nas chętnie sięga po suchą karmę dla kota.

Na co zwrócić uwagę, wybierając suchą karmę dla kota?

W karmie naszego kota powinny znajdować się ściśle określone składniki odżywcze. Warto więc wybierać sprawdzone i przetestowane karmy, pochodzące z bezpiecznego źródła. Na rynku dostępne są suche karmy dla kota dostosowane do wieku naszego pupila, jego stanu zdrowia czy stylu życia. Mamy więc suche karmy specjalnie dopasowane do potrzeb kociąt, kotów po sterylizacji czy tych z nadwagą lub alergią. Producent podaje także szczegółowe informacje odnośnie składu, kaloryczności czy zalecanej dziennej ilości spożycia.

Jedną z najistotniejszych kwestii w wyborze suchej karmy dla kota pozostaje jej skład. Zawartość poszczególnych składników podawana jest procentowo. Wysoki procent zawartości mięsa będzie charakteryzował suche karmy dobrej jakości. Pożądana jest także niska zawartość zbóż. Źródłem niezbędnych witamin i korzystnie wpływającego na trawienie błonnika są niewielkie ilość warzyw i owoców.

Dbając o właściwą dietę naszego kota, warto postawić na zdrową i pełnowartościową suchą karmę, dostosowaną do potrzeb naszego pupila. Odpowiednia zawartość poszczególnych składników odżywczych pozwoli zatroszczyć się o zdrowie każdego kota. Sucha karma to także doskonały sposób na zapewnienie właściwej higieny dziąseł i zębów naszego kota. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj