Sucha karma Brit Junior zaliczana jest do najlepszych produktów żywieniowych dla szczeniąt. Dostarcza niezbędnych minerałów, witamin i innych składników odżywczych, które wpływają na kondycję i zdrowie zwierzęcia. Wprowadzając ją do psiego menu, warto wiedzieć jak prawidłowo zaspokoić apetyt młodych psów?
Odżywianie szczeniaków w pierwszych tygodniach jest niezwykle ważne. Psy rosną bardzo szybko, dlatego należy pamiętać, aby wraz z pokarmem otrzymywały niezbędną do wzrostu ilość składników odżywczych. Sucha karma Brit Junior jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ poza tym, że dostępna jest w różnych smakach, to można też wybrać odpowiednią wielkość opakowania.
Prawidłowe żywienie szczeniąt
Żywienie szczeniąt jest zawsze bardzo wymagające. Przez pierwszy miesiąc maluch powinien być na mleku matki, które dostarcza mu niezbędnych do wzrostu substancji odżywczych. Jeśli pies znajdzie się pod opieką człowieka w tym kluczowym dla niego okresie, należy zawsze skontaktować się ze specjalistą, który pomoże ułożyć właściwą dietę. Nie każdy świeżo upieczony właściciel czworonoga wie, że nie można podawać mu np. krowiego mleka, a dopiero po miesiącu należy stopniowo wprowadzać pokarmy stałe. Do prawidłowego rozwoju szczeniak potrzebuje też dużej ilości białka pochodzenia zwierzęcego, tłuszczów, wapnia, fosforu, cynku, miedzi i kompletu witamin. Mały pies wydatkuje bardzo dużo energii, a zatem musi ją uzupełniać kalorycznymi posiłkami. W trakcie pierwszej wizyty u weterynarza warto zasięgnąć informacji na temat potrzeb danej rasy.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karm suchych i mokrych, np. sucha karma Brit Junior. Popularne, szeroko reklamowane w mediach, produkty mogą nie zaspokajać dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Ponadto przed zakupem karmy warto zapoznać się z jej składem umieszczonym na opakowaniu. Uwagę powinna zwrócić przede wszystkim ilość mięsa. Zasada jest prosta – im więcej, tym lepiej. Najmniejsza dopuszczalna zawartość mięsa wynosi około 50%. Inną kwestią jest jego pochodzenie. W karmach lepszej jakości podana jest informacja, czy ma się do czynienia z drobiem, wołowiną, cielęciną czy mieszaniną różnych mięs. Karmy specjalistyczne są z reguły znacznie droższe niż te dostępne w marketach, jednak mają znacznie lepsze składy, a zatem są bezpieczniejsze dla pupila.
Jak często karmić szczenię?
Szczeniak od 8. tygodnia do około 3. miesiąca życia wymaga karmienia nawet 5 razy dziennie. Warto od małego przyzwyczajać go do konkretnych pór spożywania posiłków. Nie mniej ważną sprawą jest niepodawanie mu zbyt dużych porcji. Najlepiej, jeśli wszystkie są takiej samej wielkości. Szczenię powinno jeść więcej i częściej niż dorosły pies, ponieważ z natury jest bardziej ruchliwe, a zatem spala dużo więcej kalorii. Wiele zależy również od jego wielkości. Mniejsze rasy z upływem czasu karmi się standardowo 2–3 razy na dobę, duże – zazwyczaj 2 razy.