Zdarza się często, że bardzo chcielibyśmy mieć w domu psa, jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie, aby zapewnić mu wystarczająco dużo miejsca do zabawy oraz wybiegania się (np. mieszkamy w blokach). Wówczas najlepiej będzie wybrać malutkiego pieska tak, żeby i jemu, i nam było razem komfortowo.

Najmniejsze znane rasy psów to m.in.:

Yorkshire Terrier

Zwyczajowo mówimy na nie „Yorki”. Są malutkimi, żywymi pieskami, które lubią bawić się także z dziećmi. Wyróżniają się długimi włosami, które można przycinać w dowolne fryzury. Nie potrzebują one dużo miejsca w domu, jednak czasem może zdarzyć się, że nabiorą ochoty na wykopanie dziury  w naszym ogródku.

Pinczer miniaturowy

Psy tej rasy posiadają krótkie włosy. Są energiczne, wesołe; będą stanowiły wspaniałych kompanów dla biegaczy czy osób lubiących aktywność fizyczną.

Jamnik

Znane są jamniki krótkowłose, długowłose oraz szorstkowłose. Co ciekawe, każda z tych odmian charakteryzować się będzie innym temperamentem. Wszystkie jamniki jednak lubią zabawę, są bardzo wesołe i ciekawskie.

Shih tzu

Pieski tej rasy są niesamowicie urocze. Uwielbiają bawić się oraz spacerować, spędzać czas ze swoimi właścicielami. Shih tzu są również bardzo czułe, więc na pewno polubimy się z nimi przytulać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj