Nasze psiaki uwielbiają zabawę! Czy to razem z właścicielem (np. aportowanie, rzucanie frisbee, przeciąganie liny itd.), czy też same, przykładowo gryząc specjalne gryzaki bądź biegając za piłeczką. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów zabawek dla psiaków. Podczas zakupu takiej zabawki należy mieć jednak na uwadze charakter naszego czworonożnego przyjaciela, jego wiek oraz rozmiary.

Zabawki dla szczeniaczków

Wybierając zabawki dla szczeniąt, musimy pamiętać o tym, iż mają one jeszcze zęby mleczne, tak więc, nie powinniśmy bawić się z nim w przeciąganie liny (i inne podobne zabawy), gdyż możemy sprawić naszemu psiakowi ból. Kolejną ważną kwestią jest materiał, z którego została wykonana zabawka. Nie może mieć ona twardych czy ostrych elementów takich, jak sprzączki, uchwyty, aby nasz szczeniak nie zrobił sobie krzywdy. Tak samo nie powinniśmy kupować małemu psiakowi pluszowych zabawek, ponieważ może on zjeść to, czym został wypchany pluszak i zatruć się czy udusić.

Najlepszymi zabawkami dla szczeniąt będą takie wykonane ze skóry ekologicznej, np. piłki ze sznurkiem, którymi piesek będzie mógł bawić się sam lub z właścicielami.

Zabawki dla dorosłych psów

Dla psów dorosłych możemy już wybrać różne sznurki, gryzaki (koniecznie twardsze) czy frisbee, które zapewni i właścicielom i zwierzęciu świetną rozrywkę. Warto również zdecydować się na zabawkę logiczną, do kupienia w lepiej wyposażonych sklepach zoologicznych. Taka zabawka logiczna w postaci np. układanki będzie znakomitym rozwiązaniem dla naszego psiaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj