Wybór dobrej karmy weterynaryjnej dla psa to nie lada wyzwanie dla właściciela. Jeśli nasz pies ma stwierdzoną chorobę, która wymaga specjalistycznego żywienia karmą weterynaryjną, nie powinniśmy zwlekać z jej zmianą! Żywienie, oprócz leczenia, stanowi nieodłączny element pomyślnej terapii. Co zatem kryje się pod hasłem „karma weterynaryjna”? Jak wybrać karmę weterynaryjną? Kiedy stosować? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Co kryje się pod pojęciem „karma weterynaryjna dla psa”?

Karma weterynaryjna to specjalistyczna karma, stworzona z myślą o psach z problemami zdrowotnymi lub ze szczególnymi wymaganiami. Karmy te są opracowane i przetestowane we współpracy z lekarzami weterynarii. Ich składniki są skrupulatnie dobierane i obliczane przez specjalistów, dopasowując możliwie najlepszy ich skład. Dzięki temu możemy wspomóc naszego czworonożnego przyjaciela w walce z chorobą lub wspomóc jego rekonwalescencję.

karmy weterynaryjne dla psów

Karma weterynaryjna Renal/Urinary – dla psów z chorymi nerkami

Ten typ karmy przeznaczony jest dla psów z chorobami nerek i dolnych dróg moczowych. Nerki pełnią wiele funkcji w organizmie – usuwają szkodliwe produkty przemiany materii, utrzymują homeostazę, regulują objętość i ciśnienie krwi. Jeśli nasz pupil ma stwierdzoną chorobę nerek lub dolnych dróg moczowych, dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie karmy weterynaryjnej dla psa Eminent Veterinary Diet Dog Renal/Urinary. Jej specjalnie opracowana formuła pomaga spowolnić niewydolność nerek oraz, dzięki niższej zawartości minerałów, zapobiega tworzeniu się nowych kamieni moczowych.

Szeroki wybór karm weterynaryjnych dla psów znajdziecie tutaj: karma-eminent.pl/karmy-weterynaryjne-dla-psow.

Hepatic czyli karma weterynaryjna dla psów z chorą wątrobą

Karmy weterynaryjne dla psów Hepatic są zalecane w przypadku niewydolności wątroby, w zaburzeniach metabolizmu miedzi, w zespoleniu wrotno-obocznym czy w encefalopatii wątrobowej. Wątroba jest niezwykle istotnym organem – pełni funkcję detoksykacyjną, metaboliczną, filtracyjną oraz magazynującą. Ma silną zdolność regeneracji, jednakże żywienie odgrywa niezastąpioną rolę w tym procesie. Dobrym przykładem karmy weterynaryjnej dla psa z chorą wątrobą jest Eminent Veterinary Diet Dog Hepatic. Wspomaga ona regenerację wątroby oraz zapobiega jej dalszym uszkodzeniom. Ma również niską zawartość miedzi, co zapobiega odkładaniu się tego pierwiastka w wątrobie.

suche karmy weterynaryjne dla psa

Karma weterynaryjna Cardio – dla psów z chorobami serca i układu krążenia

Karmy weterynaryjne dla psa typu Cardio są polecane dla czworonogów z chorobami serca i układu krążenia. Serce jest głównym narządem układu krwionośnego – działa jak centralna pompa doprowadzająca krew do całego organizmu, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie wszystkich tkanek. Jego upośledzone działanie ma wpływ na cały organizm – dlatego stworzono specjalną karmę Eminent Veterinary Diet Dog Cardio, która wspiera jego działanie i pomaga zachować równowagę elektrolitową, która często, przy chorobach ze strony układu krążenia, jest zaburzona.

Gastrointestinal/Hypoallergenic czyli karma weterynaryjna dla psów wrażliwych i alergików

Karmy Gastrointestinal/Hypoallergenic są przeznaczone dla psów wymagających łatwo przyswajalnej karmy oraz dla psów ze skłonnościami do alergii. Jeśli Twój pies ma problemy trawienne lub wykazuje oznaki alergii pokarmowej, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie karmy Eminent Veterinary Diet Dog Gastrointestial/Hypoallergenic. Jej receptura została oparta na mięsie kaczki z dodatkiem hydrolizowanego białka łososia, którego cząsteczki są tak małe, że nie są w stanie wywołać reakcji alergicznej – ponadto nie zawiera glutenu.

weterynaryjna karma dla psów różnych ras

Karma weterynaryjna Mobility – dla psów z problemami ze stawami

Ten typ karmy weterynaryjnej jest zalecany dla psów cierpiących na problemy ze stawami i układu mięśniowo-szkieletowego. W większości przypadków te dolegliwości dotyczą psów ras dużych i olbrzymich oraz psich seniorów, u których prawidłowo ukierunkowane żywienie może znacznie poprawić komfort ich życia. Eminent Veterinary Diet Dog Mobility zawiera chondroitynę, kolagen oraz glukozaminę – związki chondroprotekcyjne, czyli takie, które wspomagają regenerację chrząstki stawowej i tym samym łagodzą objawy wielu schorzeń. Ta karma weterynaryjna dla psów ta wspiera optymalne funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego u dorosłych i starszych psów. Polecana jest również dla psów ze stwierdzonym osteoartitris, czy dysplazją stawów biodrowych lub łokciowych.

Karma weterynaryjna Fiber Balance – dla psów otyłych lub z cukrzycą

Eminent Veterinary Diet Fiber Balance to karma weterynaryjna dla psów o obniżonej zawartości tłuszczu i wartości energetycznej oraz o zwiększonej zawartości błonnika, sodu i potasu. W związku z tym, że ta karma ma niską zawartość cukrów prostych i disacharydów, jest odpowiednia dla psów z cukrzycą. Wspomaga leczenie takich schorzeń jak zapalenie okrężnicy, zaburzenia motoryki, zaburzenia wypróżniania, zapalenie trzustki, limfangioektazja, hiperlipidemia, cukrzyca oraz pomaga obniżyć masę ciała.

najlepsza karma weterynaryjna dla psa Eminent

Karma weterynaryjna Struvit – na kamienie struwitowe w drogach moczowych

Wybór odpowiedniego pożywienia to bardzo ważny element leczenia psich pacjentów z kamicą struwitową. Karma weterynaryjna dla psów Eminent Veterinary Diet Dog Struvite pomaga przywrócić pH moczu do optymalnego zakresu i przyczynia się do rozpuszczenia istniejących kamieni struwitowych. Ze względu na obniżony poziom minerałów w składzie karmy ogranicza się możliwość tworzenia nowych kryształów.

Niestety, nie wszystkie psy mogą jeść zwykłe karmy bytowe. Wiele z nich wymaga specjalistycznego żywienia podyktowanego stanem zdrowia. Jak zatem wybrać karmę weterynaryjną? Pierwszy krok to rozmowa z lekarzem weterynarii, pod którego opieką jest nasz ukochany pupil. Uzyskamy od niego istotne wskazówki i informacje, jaki typ karmy weterynaryjnej dla psa jest zalecany dla naszego pupila. Dopiero wówczas, możemy rozpocząć poszukiwania wysokiej jakości karmy weterynaryjnej, z linii np. Eminent Veterinary Diet Dog, która pomoże naszemu psu w walce z chorobą i towarzyszącymi jej dolegliwościami. Dobrze dobrane leczenie, w połączeniu ze specjalistycznym żywieniem znacznie poprawia jakość życia naszych dzielnych psów, dzięki czemu mogą w komforcie dożyć późnej starości.

Wszystkie te karmy weterynaryjne dla psów znajdują się na stronie internetowej karma-eminent.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj