Stoisz przed wyborem smyczy dla Twojego psa? Nie wiesz, jaką wybrać i która będzie dla niego najbardziej odpowiednia? Dziś, w naszym artykule odpowiemy na to pytanie i pomożemy odnaleźć się w gąszczu różnego rodzaju smyczy. W trosce o bezpieczeństwo psa i wygodę właściciela, warto więc zadbać o to, by smycz dla szczeniaka była odpowiedzią na jego potrzeby. Jaką smycz dla szczeniaka wybrać? 

Dobór smyczy dla szczeniaka – jaką wybrać?

Na pozór, wybór smyczy dla szczeniaka jest łatwy. Nic bardziej mylnego, smycz powinna być wybierana na bazie wielu czynników. Ilość asortymentu, dostępnego na rynku także wprawia w zakłopotanie. Szczególnie w przypadku osób niedoświadczonych, wybór smyczy może być niezwykle trudny. Smycze dla psów różnią się bowiem nie tylko kolorem, ale także sposobem działania, designem, materiałem. Wybierając rodzaj smyczy, warto więc zwrócić uwagę na wiele czynników, w tym również wielkość i rasę psa. Na rynku, poza klasycznymi typami obroży znajdziesz także obroże odblaskowe dla psów i obroże półzaciskowe.

Rodzaj smyczy dla psa – jaki wybrać?

Smycz klasyczna

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów smyczy dla psów. Pierwsza z nich to smycz klasyczna. Przyda się wtedy, gdy chcemy, aby nasz pupil poruszał się odkreślonej odległości – przy nodze. Taka smycz przyda się w przypadku wspólnej podróży tramwajem lub pociągiem. Jej największym minusem jest brak możliwości jej regulacji. Jak podkreślają specjaliści, klasyczna smycz sprawdzi się podczas nauki chodzenia przy nodze lub dla szczeniaków.

Smycz elastyczna

Elastyczna smycz dla psa to propozycja dla małych psów, które preferują wspólne zabawy w plenerze. Żadne z pozostałych rozwiązań nie daje psu tak ogromnej swobody ruchu przy jednoczesnym zachowaniu kontroli.

Smycz automatyczna

Smycz automatyczna, inaczej nazywana flexi nigdy nie powinna być zestawiana z kolczatką. Smycze automatyczne rozciągają się na różnego rodzaju długości. Są one regulowane za pomocą specjalnej blokady. Ten rodzaj smyczy często wybierany jest przez właścicieli młodych psów, którzy uważają, że smycz daje możliwość swobodnego poruszania się. Jednak warto pamiętać, że o ile smycze automatyczne to wygodne rozwiązanie dla właściciela, niekoniecznie mogą się sprawdzać u psów. Przez nie, pies może wyrabiać sobie niewłaściwe nawyki, w tym ciągnięcie podczas spacerów. Smycze automatyczne możesz kupić w dwóch wariantach – z linką lub ze smyczą taśmową.

Smycz regulowana

Regulowane smycze zakończone są dwoma karabińczykami. Taka konstrukcja umożliwia nam skrócenie jej długości nawet o połowę lub jej maksymalne wydłużenie, które sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy pozwolić psu na wejście na trawnik. Smycz regulowana to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, dzięki czemu można ją zastosować zarówno u małych, jak również bardzo dużych psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj