Jeśli chcemy, aby nasz kot żył jak najdłużej oraz w jak najlepszym zdrowiu i kondycji, powinniśmy dostarczyć mu odpowiedniej jakości pożywienia. Koty z natury są drapieżnikami, a więc ich układy pokarmowe przystosowane są do mięsa, ryb oraz jaj. Dlatego też, musimy zapewnić im taką karmę czy takie domowe posiłki, aby zawierały jak najwięcej mięsa.

Jakie składniki odżywcze musimy dostarczyć naszemu kotu?

Na pewno musimy zadbać o właściwą ilość białka oraz tłuszczów. Jeśli chodzi o najlepsze dla kotów mięso, najwięcej należy podawać im wieprzowiny oraz wołowiny.

Nie możemy zapomnieć także o kwasach Omega-3 i Omega-6. Karma dla kota powinna również być zbilansowana pod kątem makroelementów i mikroelementów (wapń, magnez, potas itd.), a także witamin (np. A, E, K oraz witaminy z grupy B i D). Nie wolno zapominać także o tym, że koty z natury niewiele piją, dlatego ich posiłki muszą też zwierać wodę, aby nawodnić zwierzaki.

Czego nie należy podawać kotom?

Układy pokarmowe kotów nie są przystosowane do spożywania i trawienia produktów zbożowych (są one często w tych tańszych, gorszych jakościowo karmach ze sklepów). Co ciekawe, koty nie powinny pić także mleka oraz jeść ziemniaków i surowych ryb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj