Terrarium jest miejscem, w którym będzie mieszkał nasz pupil taki, jak np. żółw, gekon, agama, kameleon bądź patyczaki. Powinno ono być dostosowane m.in. do potrzeb zwierzęcia oraz jego rozmiarów.

Jak powinno wyglądać terrarium dla gekona?

Takie terrarium nie musi być zbyt duże. Tak naprawdę wystarczy takie o wymiarach 40cmx40xmx40xm. Jednakże musimy pamiętać, aby jak najwierniej odzwierciedlało ono warunki naturalne życia gekona. Chodzi o odpowiednim naświetlenie, lampę grzewczą imitującą słońce oraz konkretną roślinność i skały, po których będzie mógł się wspinać.

Jakie terrarium dopasować do żółwia lądowego?

Dla tego gada terrarium musi być dość spore. Najlepsze będą wymiary większe, niż 60cmx100cmx40cm, tak aby żółw miał wystarczająco przestrzeni. Terrarium dla tego zwierzęcia konieczne należy wyposażyć w lampę grzewczą, a także nie zapominać o utrzymaniu w nim odpowiedniej wilgotności.

Jakie terrarium będzie najlepsze dla patyczaków?

Wielkość takiego terrarium powinna odpowiadać około 2,5 wielkościom ciała dorosłego patyczaka. Spód terrarium najlepiej będzie wysypać dobrej jakości torfem, a jeśli chodzi o to, jak wyposażyć „domek” patyczaków, warto umieścić w nim gałązki i liście, ponieważ bezkręgowce te uwielbiają się w nich kamuflować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj