Zdrowie i dobre samopoczucie pupila to priorytet każdego właściciela psa. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, właściwej diecie oraz regularnym wizytom u weterynarza czworonóg będzie się cieszył dobrą kondycją i towarzyszył Ci przez wiele lat. Dowiedz się, o co warto zadbać, by Twój ukochany pies nie chorował i miał mnóstwo energii na codzienne spacery.

Zbilansowana dieta

Pokarm dla psa powinien być tak dobrany, by dostarczał zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Karma powinna zawierać odpowiednią ilość białka oraz tłuszczy, dopasowanych do potrzeb czworonoga. Dobrze też, by była bogata w witaminy i minerały, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu psa. Żywienie pupila może opierać się na pokarmie suchym lub wilgotnym. Sucha karma dostarcza cztery razy więcej kalorii w tej samej ilości co mokra i dba o prawidłową higienę jamy ustnej pupila. Mokra z kolei, wspomaga układ moczowy i jest podobna do naturalnego pożywienia. Jest także bardziej aromatyczna, przez co wspomaga apetyt. Dobrym wyborem, szczególnie w przypadku psów- alergików będzie karma bezbożowa (https://drpetcare.pl/mokra-karma-bezzbozowa-dla-psa/).

Regularne wizyty u weterynarza

Wizyty u weterynarza to niezbędny element pielęgnacji psa. Minimum co pół roku, a nawet raz na kwartał, należy odrobaczyć czworonoga, ponieważ wszelkie pasożyty, takie jak tasiemce, nicienie czy pierwotniaki, poważnie zagrażają zdrowiu i życiu pupila. Należy także pamiętać o corocznym szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Podczas wizyty weterynarz skontroluje także jamę ustną i uzębienie psa, jego uszy, skórę oraz osłucha serce. Warto wtedy także wykonać badanie krwi, które wykaże czy zwierzę jest zdrowe, a także czy nie ma niedoborów witamin i minerałów. Aby utrzymać psa w dobrej kondycji, regularnie podawaj mu suplementy wspomagające odporność, wzmacniające stawy oraz na piękną i zdrową sierść i skórę (https://drpetcare.pl/suplementy-diety-dla-psa/).

Profilaktyka przeciwkleszczowa

Podczas spacerów po lasach, łąkach, a nawet w ogrodzie pies narażony jest na złapanie kleszcza. Ten mały insekt może nieść za sobą poważne choroby. Dlatego właśnie należy zadbać o całoroczną ochronę przed insektami. Najpopularniejszą metodą są obroże, które odstraszają pchły, wszoły i kleszcze. Produkty dopasowane do wielkości rasy psa znajdziesz w sklepie internetowym Drpetcare.pl. Zapewniają ochronę przez 4 miesiące i mogą być stosowane nawet w przypadku suk w ciąży i karmiących.

W dbaniu o psa bardzo istotne są także regularne spacery, na których pupil ma okazję się wybiegać. Aktywność fizyczna poprawia kondycję i zapobiega otyłości u zwierzęcia. Ważna jest także pielęgnacja jamy ustnej, a także kąpiele i wyczesywanie sierści. Dzięki temu Twój pies będzie cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem na długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj