Wybór karmy to jedna z kwestii, które często spędzają sen z powiek właścicieli czworonogów. Różnorodność tego typu produktów na rynku może przyprawić o zawrót głowy, dlatego przed zakupem pokarmu dla zwierzaka warto znać kilka przydatnych faktów, które z pewnością ułatwią wybór.

Rola karmy w życiu zwierzęcia

Prawidłowe żywienie jest podstawą do utrzymania dobrego stanu zdrowia, zdrowego wyglądu oraz samopoczucia psa lub kota. Podawanie nieodpowiedniej karmy może doprowadzić do problemów z trawieniem, ale też do powstania nadmiarów lub niedoborów danych składników odżywczych, często wywołujących poważne dolegliwości. Równie istotne co skład karmy jest jej porcjowanie – podawanie zwierzęciu zbyt małych porcji może przyczynić się do niedożywienia, zaś zbyt dużych – do nadwagi mogącej doprowadzić do problemów z układem kostnym i trudności w poruszaniu się. Z tego powodu należy stosować się do zasad porcjowania zalecanych przez producenta lub weterynarza.

Sucha karma – na co zwrócić uwagę?

Właściciele czworonogów często sięgają po suchą karmę jako filar żywienia zwierzęcia ze względu na łatwość porcjowania oraz przechowywania. Co warto wziąć jednak pod uwagę podczas wyboru pokarmu, by mieć pewność, że jest on korzystny dla pupila? Przede wszystkim skład produktu. Powinno znaleźć się w nim mięso będące podstawowym źródłem białka. Ponieważ obecność tego składnika jest krytycznie ważna, warto sprawdzić, czy znajduje się on na pierwszym miejscu w składzie. Karma może być wzbogacona dodatkiem warzyw i owoców – to naturalne źródło witamin i przeciwutleniaczy potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia.

Warto upewnić się, że karma nie zawiera sztucznych barwników czy polepszaczy smaku – tego typu substancje mogą uczulać i powodować szereg innych dolegliwości. Istotną kwestią, która powinna wpłynąć na decyzję o zakupie karmy, jest dopasowanie karmy do wieku i rozmiaru zwierzęcia. Kompozycje składników różnią się w zależności od dedykowanej grupy wiekowej, co jest podyktowane specyficznym zapotrzebowaniem na poszczególne składniki odżywcze, ale też kwestiami praktycznymi i związanymi z komfortem i bezpieczeństwem zwierzęcia podczas spożywania posiłku. Sucha karma dla małych psów i szczeniąt powinna mieć formę drobnego granulatu, natomiast ta przeznaczona dla dużych ras powinna zawierać nieco większe kawałki.

Karmy Morando

Chcąc mieć pewność, że dieta zwierzaka jest zbilansowana i zdrowa, warto wybrać karmę Morando. Firma ta od ponad 50 lat produkuje pokarm dla zwierząt domowych, skupiając się przede wszystkim na utrzymaniu wysokiej jakości produktów. Karmy proponowane przez Morando nie zawierają barwników ani konserwantów. W ofercie firmy znajduje się kilka linii produktowych dedykowanych żywieniu psów i kotów w różnym wieku. Jedną z głównych grup produktów jest Morando Professional obejmująca zarówno karmy dla psów, jak i dla kotów. Cechuje je ogromna różnorodność nie tylko smaków, ale i form – dostępne są bowiem różne kompozycje smakowe karm suchych i mokrych w puszkach lub saszetkach.

Starannie wyselekcjonowane produkty oraz ich dopracowany przez ekspertów skład sprawiają, że karma jest pożywna i zdrowa, a zwierzęta chętnie ją jedzą. W ofercie nie brakuje także karmy dla kotów sterylizowanych, karm premium przygotowanych pod kątem zaspokojenia specyficznych potrzeb wynikających z wieku i rozmiaru zwierząt, a także karm zawierających składniki aktywne mające na celu wsparcie m.in. metabolizmu i ruchomości stawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj