Wiosna coraz bliżej. Zazwyczaj w tym czasie wychodzisz z psem na dłuższe spacery. Realia są takie, że przebywanie poza domem należy ograniczać. Może to odbić się na kondycji pupila, stąd też warto zapewnić mu chociaż naprawdę wartościowe jedzenie.

Żywienie psa w czasach zarazy?

Powyższy śródtytuł ma rzecz jasna charakter poniekąd humorystyczny, jakkolwiek obecna sytuacja pozwala jedynie na bardzo ograniczone dawki humoru. Tym niemniej, sprawa z perspektywy właścicieli psów jest naprawdę poważna. Standardowe, dłuższe wiosenne spacery stanowią przecież dla psa źródło potrzebnej mu dawki ruchu, dobroczynnych endrofin; są także wsparciem dla układu immunologicznego oraz trawiennego.

Co jednak robić w sytuacji, kiedy po prostu nie możesz pozwolić na godzinne spacerowanie po parku? Warto rzecz jasna zapewnić psu przynajmniej tyle ruchu, ile jest to możliwe, nawet wewnątrz mieszkania. Nie obędzie się jednak bez wartościowego pożywienia. Pies przecież także w „normalnych” warunkach potrzebuje odpowiedniej codziennej podaży protein, węglowodanów, witamin, minerałów oraz cennych kwasów tłuszczowych. Kiedy jednak nie możesz zapewnić swojemu czworonogowi potrzebnej mu dozy ruchu, odpowiednio sprofilowane żywienie nabiera jeszcze większego znaczenia.

Popularne(niestety) przeświadczenie głosi, że pies właściwie może jeść wszystko, nawet przysłowiowe „resztki ze stołu”. Oczywiście, jest to pogląd niemający większego związku z naukową wiedzą dotyczącą żywienia psów. Tak samo jak twój organizm, podobnie organizm twojego czworonoga po prostu potrzebuje odpowiedniej podaży wszystkich ważnych substancji odżywczych. Tych ostatnich z kolei nie zapewnią psu ani „resztki ze stołu”, ani też pośledniej jakości karmy dla psów.

Karma dla dużych psów od Petner.com.pl

Co powinna zawierać w sobie wartościowa karma dla dużych psów? Oczywiście, podstawę stanowi mięso, przy czym warto zastanowić się na jego konkretnym gatunkiem. Może to być wołowina lub kurczak, jednak w sytuacji, kiedy twój pupil nie ma tyle codziennego ruchu, ile mieć powinien, znacznie lepiej sprawdzi się karma na bazie mięsa z indyka. Dlaczego? Indyk jest lekkostrawny, nie obciąża nadmiernie układu pokarmowego. Jednocześnie jednak jest to mięso bogate w białko oraz posiadające pełen aminogram(zestaw niezwykle ważnych aminokwasów egzogennych). Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://petner.com.pl/kategoria-produktu/karma-dla-doroslych-psow/

Same proteiny to jednak jeszcze nie wszystko. Pies potrzebuje także nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin. Można wymienić także te składniki, których jakościowa karma nie powinna zawierać: GMO, barwniki, konserwanty, sztuczne aromaty oraz różne inne wątpliwe „wypełniacze”.

Co ważne, odwiedzając teraz stronę Petner.com.pl możesz zyskać subskrypcję darmowych 3 kg wybranej karmy dla dużych psów. Jak to działa? Wystarczy, że wybierzesz określony rodzaj karmy, a pierwsze 3 kilogramy przyjdą do ciebie całkowicie za darmo, w formie próbki. W ten sposób sam przekonasz się, jak karma działa na twojego pupila oraz, rzecz jasna, czy mu smakuje.

Czy sama karma sucha dla dorosłych psów wystarczy, aby zadbać o pupila?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie. Nawet najlepsza karma sucha dla dorosłych psów lub szczeniąt to jedynie sfera żywienia, a więc tylko jeden z wymiarów ważnych z perspektywy zdrowia psiego organizmu. Dla prawidłowego funkcjonowania  pies potrzebuje także ruchu, zainteresowania z twojej strony oraz zabawy. Pamiętaj, że długie przebywanie w domu(co w tej chwili wydaje się nieuniknione) ma depresyjny wpływ nie tylko na ludzi, ale także na twojego czworonożnego kompana.

Postaraj się więc zapewnić twojemu psu również taką dawkę ruchu, jaka jest możliwa w mieszkaniu oraz oczywiście trochę czułości i troski. W ten sposób wspólnie łatwiej będzie wam przetrwać obecne trudne tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj