Przyjmując w nasze domowe progi nowego domownika, w tym przypadku psa, powinniśmy zastanowić się, czym możemy go karmić, aby cieszył się jak najlepszym zdrowiem i kondycją. Na rynku dostępne są karmy mokre i suche, ale również wielu z nas decyduje się na przygotowywanie psiej karmy w domu.

Karma sucha

Zanim wybierzemy karmę suchą, należy sprawdzić czy zawiera ona wszystkie potrzebne naszemu psu mikroelementy oraz makroelementy (czyli czy dostarczy mu wystarczającą ilość witamin, związków mineralnych, białka, tłuszczów oraz węglowodanów). Kolejną istotną kwestią jest zawartość procentowa mięsa w takiej karmie; powinna ona być wyższa, niż 20%.

Taka karma jest na pewno bardziej treściwa i sycąca, ale warto urozmaicać dietę naszego psa podając mu także karmę mokrą.

Karma mokra

Tutaj również koniecznie należy sprawdzić zawartość procentową mięsa (mniejsza, niż 20% nie nadaje się dla naszego psa). Takie rodzaj karmy będzie odpowiedni dla psa-staruszka, który może mieć problemy z zębami.

Przygotowywanie karmy w domu

W tym przypadku nie musimy się martwić o zawartość mięsa, lecz o jego jakość i gatunek. Najlepsze będzie dobre jakościowo mięso indycze. Taki domowy posiłek musi być zrównoważony, czyli składać się odpowiednio z konkretnej ilości warzyw, mięsa oraz wypełniacza (np. makaronu czy ryżu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj