Zakup odpowiedniego legowiska dla naszego czworonoga jest bardzo ważny. Posłuży mu ono oczywiście do spania, ale również do zabawy, a także okaże się wspaniałym miejscem na azyl dla naszego zwierzaka. Będzie on czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie, dlatego też musi ono być wygodne i we właściwym rozmiarze.

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Dla szczeniaczka możemy zdecydować się na mniejsze posłanie, jednak większość właścicieli wybiera od razu takie, na którym będzie mógł również spać dorosły psiak (ze względów ekonomicznych) bądź zwykłą dużą poduszkę (gdyż zdarza się, że szczeniak może ją zabrudzić, a wtedy łatwiej będzie ją prać).

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego rozmiaru legowiska dla dorosłego psa, powinno ono być przynajmniej o 15 cm dłuższe, niż nasz zwierzak. Pupil bowiem potrzebuje wystarczającej przestrzeni, aby wygodnie się ułożyć.

Z jakiego materiału legowisko będzie najlepsze?

Do wyboru mamy m.in. legowiska tekstylne oraz legowiska z wikliny. Legowiska tekstylne są tańsze, łatwiej jest je uprać (ze względu na ściągane pokrowce), a także występują w wielu różnych rozmiarach. Legowiska z wikliny z kolei, są droższe, lecz wyglądają bardziej elegancko, a także w prosty sposób można wyprać poduszkę z takiego legowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj