Kupno świnki morskiej to poważna decyzja

Kupno zwierzaka powinno być zawsze decyzją przemyślaną. Nie jest najlepszym pomysłem, robienie prezentu w postaci zwierzaka szczególnie, kiedy nie zostało to wcześniej uzgodnione. Każdy zwierzak potrzebuje, opieki, zaangażowania jak i codziennej pielęgnacji. Nie powinno się go zostawiać samego na dłuższy czas, ponieważ będziemy mieć problem z jego oswojeniem i zamiast przytulnego zwierzaka, może on wykazywać cechy agresywne, które będą wynikały jedynie z złego traktowania jak i stresu. Takie same zasady dotyczą posiadania również świnki morskiej. Nie trzeba mówić, że jest to gryzoń, który dobre traktowanie potrafi wspaniale odwdzięczyć. Decydując się jednak na zakup świnki morskiej powinniśmy wiedzieć o kilku kwestiach.

Jakim zwierzęciem jest świnka morska?

Świnka morska jest zwierzakiem, który najlepiej czuje się w stadzie. Zatem zaleca się kupić dwie świnki naraz. Pamiętaj, że najlepiej je mieć razem od najmłodszego. W innym przypadku może powstać problem z zaakceptowaniem drugiego zwierzaka. Mimo, iż świnka morska jest gryzoniem, nie zaleca się jej trzymać z innym gryzoniem jak np. królik miniaturka. Może dojść tutaj do konfliktu.

Jak długo żyje świnka morska?

Świnka żyje około 6-8 lat. W związku z tym, decydując się na jej zakup, musisz wziąć pod uwagę jej żywotność. Jeżeli chcesz żeby świnka morska została z Tobą na dłużej, weź pod uwag jej wiek podczas zakupu.

Gdzie kupić świnkę morską?

Najlepiej kupować świnkę morską od hodowcy. Oni są bardziej zaangażowani w ich żywienie i dbają o to, aby niczego im nie brakowało od pierwszych dni życia. W przypadku sklepów zoologicznych, niestety bardzo często kupujemy świnki chore, zaniedbane i wiekowe, co nie zawsze widać na pierwszy rzut oka.

Co powinna jeść świnka morska?

Jak karmić świnkę morską? To pytanie zadaje sobie każdy nowy właściciel tego uroczego zwierzaka. Świnka morska wymaga odpowiedniej opieki i diety. Należy zapewnić jej stały dostęp do świeżej wody, siana, suchej karmy. Bardzo ważnym elementem w diecie świnki morskiej są przysmaki w postaci ziół takie jak babka lancetowata dla królików i gryzoni lub mniszek lekarski dla gryzoni. Świnka morska natomiast nie powinna ona spożywać fasoli, gdyż jest to dla niej trujące, ani również kapusty, ponieważ powoduje u świnki wzdęcia.

Jaką klatkę dla świnki morskiej wybrać?

Klatka świnki powinna być dostosowana do jej wielkości i zapewniać swobodę w poruszaniu.

Świnka lubi towarzystwo ludzi, wydaje dźwięki, które mają na celu przywitanie domowników, pokazanie radości z pieszczot. Dlatego tak ważne jest, aby poświęcać jej wystarczającą ilość czasu.
Jak widać posiadanie świnki morskiej to nie tylko przyjemność. Może stać się wspaniałym pupilem domowym. Jednak należy pamiętać, że jest to również obowiązek, z którego należy się wywiązać, kiedy decydujesz się na posiadanie swojej świnki morskiej. Ona z całą pewnością ci się odwdzięczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj