Rasa ta jest najstarszą udokumentowaną rasą kotów; dotarła ona do Wielkiej Brytanii ze starożytnego Rzymu oraz Egiptu. Na początku wykorzystywano koty do polowań na gryzonie, jednak ówcześnie stanowią świetnych domowych kompanów.

Czym wyróżnia się kot brytyjski w swoim wyglądzie?

Koty te posiadają dość masywną sylwetkę (zaliczane są do średnich i dużych ras). Ich nogi są raczej krótkie, choć silne, zakończone zaokrąglonymi łapkami. Ogon u kotów brytyjskich („brytyjczyków”) charakteryzuje się tym, iż jest gruby u nasady o okrągłej końcówce oraz bardzo długi (2/3 ciała kota). Zwierzaki te mają masywne oraz okrągłe głowy z „pyzatymi” policzkami.

Jeśli chodzi o ubarwienie kotów rasy brytyjskiej, najczęściej spotykane są zwierzęta o niebieskim, stalowoszarym futrze, które z kolei, jest wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku, co świadczy o ich popularności.

Koty brytyjskie mają również charakterystyczne tęczówki w kolorze bursztynowym bądź ciemnego miodu.

Jakie usposobienie jest typowe dla kotów brytyjskich?

Co ważne, koty te uwielbiają przebywać w domu ze swoimi właścicielami. Wyróżniają się bezkonfliktowością oraz cierpliwością, a także łatwością w zaprzyjaźnianiu się nawet z pupilami innego gatunku (np. psami, papugami itd). Koty brytyjskie są również bardzo inteligentne – można nauczyć je różnych sztuczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj