Wybór odpowiedniej karmy to podstawa, jeśli zależy nam na zdrowiu naszego pupila. W przypadku Shih Tzu skomponowanie zbilansowanej diety ma wpływ na wiele czynników. Jaką więc karmę wybrać dla psów tej rasy? 

Pożywienie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Fakt ten dotyczy nie tylko ludzi, ale właściwie wszystkich stworzeń. Właściciele czworonogów powinni więc poświęcić sporo uwagi, by dieta pupila była odpowiednio zbilansowana i dopasowana do potrzeb danej rasy. Mimo że nasz pies teoretycznie zje niemal wszystko, nie oznacza, że jest to dla niego dobre. Jeśli chcemy więc, by pupil był u naszego boku długo i nie dokuczały mu żadne dolegliwości, wybierzmy dla niego odpowiedni rodzaj karmy. W przypadku Shih Tzu jest to szczególnie istotne. Jest to bowiem jedna z najmniejszych ras. Dorosłe psy ważą maksymalnie 7-8 kg. Wprawdzie nie wykazują tendencji do nadwagi, jednak każda dodatkowa masa będzie stanowić dla niego ogromne obciążenie. Shih Tzu to rasa wywodząca się z Tybetu, a pierwsze dotyczące jej zapiski mają ponad tysiąc lat. Znakiem rozpoznawczy tych psów są oczywiście włosy. Odpowiednio zadbane mogą osiągnąć długość nawet kilkunastu centymetrów. Jednak, aby rosły zdrowe, także należy zadbać o właściwe pożywienie. Jaka karma dla Shih Tzu będzie więc najlepsza?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze karmy dla Shih Tzu?

Wybór odpowiedniej karmy dla Shih Tzu jest niezwykle istotną kwestią. Warto mieć świadomość, że taka decyzja dosłownie wpływa na życie naszego pupila. Nieodpowiednie pożywienie może prowadzić bowiem do wielu dolegliwości, a nawet chorób. Dlatego też pamiętajmy, że wybierając dla naszego przyjaciela zdrowy, pełnowartościowy o właściwie dopasowany do indywidualnych czynników pokarm, dajemy mu długie życie, szczęście i energię.

Karma dla Shih Tzu nie nie może być przypadkową mieszanką. Oczywiście pełnowartościowego pożywienia nie możemy zastępować również karmieniem pupila resztkami z obiadu i innymi tego typu produktami. Każda rasa psów ma inne preferencje pokarmowe oraz inne wymagania dotyczące kompozycji składników odżywczych. W związku z tym warto mieć na uwadze, by zawsze wybierać karmę dedykowaną Shih Tzu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że została ona skomponowana z myślą właśnie o tej rasie. Obecnie dostępność takich produktów jest powszechna, gdyż każdy sklep zoologiczny ma w swej ofercie duży wybór wśród zróżnicowanych karm.

Jeśli zadajemy sobie pytanie, jaka karma dla Shih Tzu będzie najlepsza, to powinniśmy pamiętać, że odpowiedzi będziemy mogli podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest dopasowanie pożywienia bezpośrednio do preferencji, tendencji i warunków fizycznych naszego psa. Bardzo istotnymi kwestiami są między innymi waga oraz wiek pupila. Koniecznie weźmy pod uwagę także dzienną aktywność fizyczną. Jeśli przekracza ona standard, konieczne będzie bowiem zwiększenie wartości energetycznej posiłków.

Jaką karmę najlepiej wybrać dla Shih Tzu?

Wybierając pożywienie dla Shih Tzu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego skład. To, że na opakowaniu napisane jest, że jest to karma o smaku wołowiny, nie oznacza wcale, że znajduje się w niej pełnowartościowe mięso. Niskiej jakości produkty pełne są bowiem wypełniaczy smakowych. Idealna karma to taka niezawierająca sztucznych składników. Dlatego też podczas zakupu zawsze bardzo dokładnie sprawdzajmy etykietę, by upewnić się, czy skład jest dobry.

Inną kwestią, z którą przyjdzie się nam zmierzyć przy kupnie karmy dla Shih Tzu, jest jej postać. Na rynku dostępne są zarówno produkty suche, jak i mokre. Jaka karma będzie w tym przypadku lepsza? Dla tej rasy doskonale sprawdzą się oba te typy. Wśród właścicieli czworonogów większą popularnością cieszy się jednak pokarm suchy. Z łatwością dopasujemy go do indywidualnych cech pupila. Co więcej, taka postać pożywienia zawiera wszystkie niezbędne witaminy, minerały i właściwie zbilansowane składniki odżywcze. Mokra karma dla Shih Tzu to jednak także dobry wybór. W sklepach zoologicznych dostępna jest w wielu wariantach smakowych. Warto zaznaczyć, że pod względem smaku wygrywa ona z tą suchą. Dla psów bowiem mokra karma to rarytas, którym zawsze chętnie się posilą.

Karma idealna dla szczeniaka i dorosłego Shih Tzu

Karma dla Shih Tzu powinna być właściwie dopasowana do wieku psa. Dla szczeniaków wybierajmy produkty dedykowane właśnie dla juniorów. Są one wzbogacone o wiele niezbędnych w fazie wzrostu składników odżywczych. Pokarm dla małych czworonogów powinien zawierać także zwiększoną ilość białka, najlepiej pochodzenia zwierzęcego. Pamiętajmy także o właściwym dopasowaniu codziennej racji żywnościowej oraz jej podziale na mniejsze porcje. Dla dorosłych psów kupujmy natomiast karmę, która zawiera wszystkie ważne składniki. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na zawartość tłuszczów omega 3 i 6, gdyż mają one doskonały wpływ na sierść Shih Tzu.

Miejscem, w którym kupimy karmę dla pupila, jest oczywiście sklep zoologiczny. Warto postawić też na zakupy online. W takich sklepach znajdziemy bowiem ogromny wybór wśród zróżnicowanych produktów. Dzięki temu bez wątpienia dopasujemy właściwe pożywienie dla naszego czworonoga. Sklep zoologiczny to także miejsce, w którym dostępne są również inne produkty i gadżety niezbędne dla czworonogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj