Ciała wszystkich żywych istot składają się głównie z wody. Tak samo jest w przypadku kotów, których procentowa zawartość wody w organizmie wynosi około 70%.

Utrata nawodnienia może okazać się bardzo niebezpieczna dla naszego zwierzaka, co niestety zdarza się u kotów dość często.

Dlaczego koty nie chcą pić?

Odpowiedź jest prosta; koty a naturze mało piją, zapotrzebowanie na wodę uzupełniają poprzez spożywanie pokarmów odzwierzęcych.

Co powinny pić koty i w jakich ilościach?

Koty powinny pić przede wszystkim wodę (a nie mleko, jak wydaje się niektórym). Jeśli chodzi o ilość płynów, kotu wystarczy 50 ml wody dziennie na kilogram masy ciała.

Jak możemy nakłonić naszego kota do napicia się wody?

Dobrym rozwiązaniem są specjalne poidełka, które będą przypominać naszemu kotu picie z kranu (bardzo dużo kotów uwielbia właśnie picie wody spływającej prosto z kranu).

Kolejnym sposobem na to, aby nasz pupil nie zapominał o piciu, jest rozmieszczanie misek z wodą w ulubionych miejscach zwierzaka. Nie należy kłaść miski z wodą obok naczynia z jedzeniem dla kota, a przede wszystkim kuwety, gdyż zabrudzona woda nie będzie wyglądała zachęcająco.

Problem też wielu z nas rozwiązuje tak, że karmimy po prostu nasze koty mokrą karmą, ponieważ w taki sposób także możemy nawodnić trochę zwierzaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj