Szczeniak w domu to wielkie wydarzenie zarówno w życiu domowników jak i samego czworonoga. Chcemy, aby jak najszybciej odnalazł się w nowym otoczeniu i nauczył się posłuszeństwa, czystości i był zwyczajnie z nami szczęśliwy. Oprócz podstawowych akcesoriów znajdujących się w wyprawce dla szczeniaka takich jak miska, smycz czy legowisko warto abyśmy zadbali o rozrywki dla malucha, który potrzebuje różnych bodźców i szuka nowych przygód.

Gryzaki

Pierwszym w co powinniśmy się uzbroić szykując się na przybycie szczeniaka są wszelkiej maści gryzaki dostępne w TuZwierzaki.pl. Gryzaki mogą być naturalne, np. gryzaki z poroża, sera himalajskiego, uszy wieprzowe i inne lub gumowe. Nie mogą to być jednak bardzo twarde kości, ponieważ drobne ząbki psa mogą ulec uszkodzeniu. Świetnie sprawdzają się gryzaki gumowe wzbogacone o wypustki i masażery, które masują dziąsła podczas gryzienia przez psa. Gryzienie wyzwala u psów endorfiny, dzięki którym są szczęśliwsze, a także zapewniają zajęcie, które oddala ich od realizowania własnych pomysłów na nudę, które często kończą się pogryzionymi butami czy meblami, czyli ostatnimi rzeczami, o których marzą ich właściciele.

Pluszaki

Maluchy uwielbiają się przytulać do swojego pluszaka, który poniekąd przypomina mu rodzeństwo, za którym tęskni. Pluszak pozwoli mu łatwiej przejść rozłąkę ze swoją psią mamą i psami, z którymi wcześniej przebywał. Dzięki niemu będzie mu raźniej, będzie mógł ćwiczyć na nim także szczeniaczkowe sztuki walki, które dotąd realizował ze swoim rodzeństwem.

Zabawki na przysmaki

Zdobywanie jedzonka to wspaniała i bardzo angażująca zabawa. Maluchy muszą się czasem pogłówkować, żeby zdobyć przysmaki, co wpływa pozytywnie na ich rozwój intelektualny oraz powoduje, że łatwiej jest je zmęczyć. Do tego mogą ćwiczyć swój zmysł węchu! Na rynku bez problemu znajdziesz szereg bardzo atrakcyjnych zabawek na przysmaki takich jak kongi, które możesz wypełnić mokrą karmą, białym serem, przysmakami czy masłem orzechowym, a także maty węchowe, czy zabawki edukacyjne, np. od Niny Ottoson, których szeroki wybór znajdziesz na: https://tuzwierzaki.pl/pl/series/nina-ottosson-16.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj