Decydując się na psa rasy Yorkshire Terriera, musisz przygotować się na konieczność regularnego strzyżenia sierści. Szczenięta rodzą się oczywiście z krótką sierścią, ale w wieku 12 miesięcy, a czasem nawet wcześniej, włosy zaczynają obficie rosnąć. Bez przycinania i modelowania, po upływie 24 miesięcy, sierść może mieć długość podłogi.

Fryzura dla Yorkshire Terrier

Krótkie strzyżenie to najczęściej wybierana fryzurą dla rasy Yorkshire Terrier. Głównym powodem wyboru takiej fryzury jest łatwość pielęgnacji. Włosy nie plączą się, a sierść może być czesana tylko 2 do 3 razy w tygodniu. Decydując się na długi włos, musisz być gotowy na codzienne seanse czesania, aby pies wyglądał czysto i schludnie. Jedynym minusem krótkiej fryzury jest to, że trzeba ją regularnie podcinać.

Jak często Yorkshire Terrier wymaga strzyżenia?

Aby utrzymać określoną długość włosa, należy odbywać wizyty groomerskie średnio co 6 do 8 tygodni. Oczywiście, nie musisz ściśle trzymać się tego harmonogramu. Niektórzy właściciele czekają, że sierść będzie nieco dłuższa, aby przekonać się, który wariant strzyżenia najlepiej im odpowiada. Pamiętaj jednak, że im bujniejsza sierść, tym większą uwagę trzeba zwracać na szczotkowanie i ewentualne kołtuny.

Różne długości sierści dla Yorkshire Terriera

Zanim zaczniesz myśleć o jakimkolwiek modelowaniu psiej fryzury, zacznij od określenia długości płaszcza swojego Yorkie. Dopóki pies ma dłuższy włos, możesz eksperymentować. Większość Yorkshire Terrierów ma sierść, która rośnie stosunkowo szybko, co pozwala wypróbować różne style groomerskie.

Wielu właścicieli decyduje się na bardzo krótkie strzyżenie ciała czworonoga i pozostawienie dłuższego włosa na głowie. Największą popularnością cieszą się jednak włosy krótkie, które sprawiają, że pies wygląda ładnie i schludnie. W ofercie salonów groomerskich znajdziesz produkty bez spłukiwania, dedykowane dla psów z krótkim włosiem, które odpychają brud i zanieczyszczenia.

Yorki z fryzurą o średniej długości wyglądają niczym miękkie i puszyste maskotki. Pielęgnacja takiego włosa nie jest wprawdzie przytłaczająca, ale wymaga zachowania regularności.

Długi włos wygląda spektakularnie, pozwala zdefiniować umaszczenie czworonoga, ale jest niestety dość wymagający w utrzymaniu. Jeżeli chcesz, aby włosy były sypkie, a fryzura prezentowała się obłędnie, musisz zwracać szczególną uwagę na splątanie i używać specjalnych odżywek bez spłukania, które ułatwiają przeprowadzanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Modelowanie fryzury

Po wybraniu długości strzyżenia kolejną decyzją będzie sposób modelowania fryzury. Psi Fryzjer Barbara Białczyk, która posiada doświadczenie w kształtowaniu włosa, może zaproponować rozwiązanie adekwatne do osobowości i wyglądu psa. Dużym zainteresowaniem wśród właścicieli cieszą się fryzury z krótko przystrzyżonym tułowiem i bujnym owłosieniem na nogach, które rozszerza się ku dołowi. Ta urocza fryzura dla Yorków jest jednocześnie efektowna i bardzo prosta w pielęgnacji, a to szczególnie ważne dla osób nieposiadających doświadczenia w „obsłudze” Yorków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj