Kiedy nasz kot nie chce nic jeść, naturalnie zaczynamy się martwić. Brak apetytu u zwierzaka (przez więcej, niż jedną dobę) może wiązać się z innymi poważnymi schorzeniami, które natychmiast należy skonsultować z weterynarzem.

Brak apetytu u naszego kota – jakie mogą być tego przyczyny?

Bardzo często brak apetytu u pupila może wiązać się z jakimiś problemami psychicznymi, np. stresem, depresją bądź nerwicą (zdarza się u zaniedbanych kotów np. ze schroniska).

Jednakże, jeśli chodzi o przyczyny fizyczne, brak apetytu mogą wywołać m.in: różne choroby zakaźne, schorzenia wątroby, nerek bądź układu pokarmowego, choroby zapalne i nowotwory.

Często niejedzenie u naszego kota powodują niewydolności wątroby i nerek wywołane przez toksyny lub zaburzenia metaboliczne.

Zdarza się również, że nasz kot ma awersję pokarmową przez fakt, iż podaje się mu posiłki, kiedy występują u niego mdłości czy wymioty. Wówczas będzie kojarzył jedzenie ze złym samopoczuciem, nawet kiedy zaburzenia układu pokarmowego miną.

Brak apetytu u kotów seniorów

Niechęć do spożywania posiłków nasilać się może wraz ze starzeniem się zwierzęcia. Mogą ją wywoływać także bóle zębów i dziąseł, które słabną wraz z wiekiem naszego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj