Terrarium to idealne rozwiązanie dla właścicieli małych zwierząt, którzy chcą zapewnić swoim podopiecznym warunki zbliżone do naturalnych. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na utrzymywanie egzotycznych gatunków w domu, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak stworzyć komfortowe i bezpieczne środowisko dla naszych pupili.

Terrarium dla żółwia

Jeśli posiadamy żółwia jako zwierzaka, powinniśmy zadbać o odpowiednie parametry terrarium. Przede wszystkim ważna jest temperatura oraz wilgotność powietrza. W przypadku tych gadów należy pamiętać również o miejscu do odpoczynku i karmienia.

Do budowy terrarium dla żółwia potrzebujemy szklanej skrzynki lub akwarium oraz podłoże (np. piasek), rośliny doniczkowe czy korzenie drzewa. Ważny jest też dobór źródła światła – najlepiej stosować specjalne lampy UVB/ UVA.

Terrarium dla węża

W przypadku węża musimy pamiętać przede wszystkim o braku możliwości ucieczki ze skrzynki oraz dostatecznie dużym miejscem do poruszania się. Podobnie jak przy żółwiach istotna jest temperatura i wilgotność otoczenia.

Do terrarium dla węża warto dodać elementy dekoracyjne, takie jak skały czy korzenie drzewa. Warto też pamiętać o miejscu do ukrycia się naszego pupila oraz odpowiednim źródle światła.

Akcesoria do terrarium dla gekona

Gekon to małe i ciekawe zwierzątko, które wymaga stosunkowo niewielkiego terenu życiowego. Do jego hodowli potrzebujemy przede wszystkim specjalnej żarówki grzewczej oraz lampy UVB/ UVA. Akcesoria do terrarium dla gekona powinny być odpowiednio dobrane do potrzeb zwierzęcia.

Ważnym elementem wyposażenia są także poidełka z wodą oraz karmnik na pokarm (np. owady). Do ozdoby możemy użyć roślin doniczkowych lub sztucznych dekoracji.

Podsumowanie

Budowa mini Terrariów dla zwierząt jest zadaniem łatwym i przyjemnym zarazem – wystarczy tylko trochę czasu i chęci, by zapewnić swoim podopiecznym komfortowe warunki życia. Pamiętajmy jednak, że każdy gatunek wymaga innych parametrów otoczenia, dlatego przed zakupem należy dokładnie poznać potrzeby danego zwierzaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj